Güvercin kavgası:1 ölü, 4 yaralı

Pazarda güvercin satıcısına sinirlenen müşteri yanında getirdiği tabancayı ateşledi: 1 ölü, 4 yaralıHASAN BÖLÜKBAŞ

AKSARAY - Kılıçaslan Mahallesi’nde kurulan semt pazarında güvercin satan kişiyle tartışan 31 yaşındaki Necati Kasımoğlu, çevredekilerin kendilerini ayırmasından bir süre sonra annesi ve kardeşini de yanına alarak yeniden pazara gelip güvercin satıcısına saldırdı. Çıkan kavgada üzerinde getirdiği tabancayı ateşleyen Necati Kasımoğlu, güvercin satıcısı 28 yaşındaki Tezcan Han'ı başından vurarak öldürdü, ikiz çocukları ile alışverişe çıkan bir kadını da kolundan yaraladı. Kavga sırasında Necati Kasımoğlu ile annesi ve kardeşi de taş ve sopa darbeleriyle yaralandı.
Olay, bugün saat 09.00 sıralarında Kılınçaslan Mahallesi’ndeki semt pazarında meydana geldi. İddiaya göre Necati Kasımoğlu, güvercin satışı yapan Tezcan Han’dan, 3 güvercin satın almak istedi. Alışveriş sırasında Necati Kasımoğlu ve Tezcan Han arasında fiyat anlaşmazlığı yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine, ikili çevredeki vatandaşların araya girmesi ile ayrıldı.


ANNESİ VE KARDEŞİNİ ALIP GELDİ
Buna sinirlenen Necati Kasımoğlu, kısa bir süre sonra annesi 45 yaşındaki Hediye Kasımoğlu ve kardeşi 21 yaşındaki Vedat Kasımoğlu ile birlikte tekrar pazara gelip, Tezcan Han’ın üzerine saldırdı. İki grup arasında çıkan taş ve sopanın da kullandığı kavgada Necati Kasımoğlu, üzerinde getirdiği tabancayı çekerek Tezcan Han’ın başına ateş etti. Başından yaralanan Tezcan Han, kaçmaya başladı. Bu sırada Necati Kasımoğlu peşinden ateş açmayı sürdürdü. Kurşunlardan biri, 6 yaşındaki ikiz çocukları Hazım ve Halim ile pazara alışverişe gelen 28 yaşındaki Aşire Karacık'ı sağ kolundan yaraladı. Bu sırada Tezcan Han da yere yığıldı.
Olay yerine gelen sağlık görevlileri Tezcan Han’a, kalp masajı ve ilk müdahalede bulundu. Ardından Tezcan Han ambulansla hastaneye kaldırıldı. Aşire Karacık ile kavga sırasında aldıkları darbeler sonucu yaralanan Necati Kasımoğlu ile anne ve kardeşi de ambulanslarla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tezcan Han, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Diğer yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (dha)