Haberal'ın günlüğünde Erbakan'a övgü de var

Ergenekon tutuklularından, Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'ın günlüğü de üçüncü iddianamede yer aldı.‘Başkent Üniversitesi Ankara Türkey Meteksan’ ibareli bloknotta Haberal şu notları almış:
22.12.2006: Dört grup Diyalog, Türkmen, Hür Pastı ve Türkiyem bizim merkezde, Hereke’de toplandı. Kamuran bey ve ben konuştuk. ... Her grup iki kişiyle temsil edilecek.
8.2.2007: Akşam saat ???: 30da Necmettin beyi evinde ziyaret ettim. Bir saatten fazla görüştük. Anladım ki kendisine büyük haksızlık yapılmış. Sayın Necmettin Erbakan bugün ülke için önemli olduğu (maalesef bu noktaya geldik) ortaya çıktı.
15.2.2007: İstanbul Hastanesi’nin davetiyesini Süleyman beye götürdüm. Bu arada yine ülkemizi konuştuk. Daha önce ??? ??? geldi. Erkan Mumcuyu ??? ettiğini, Mesut Yılmaz’ın Süleyman beyle görüşeceğini söyledi. Durumu Süleyman beye anlattık. Mesut Yılmaz gelsin görüşelim dedi. Artık herkesin bizim ??? söylediğimiz noktaya geldiğini belirttim.
14. 4. 2007: ... Rektörler konseyinde yaptığım konuşmada herkesi Tandoğan Meydanı’na 14 Nisan’da davet etmiştim. O gün 1 milyona yakın insan topluluğu katıldı... Bu bir başlangıçtı. (Radikal)