Hacı Hüsrev Doğan vefat etti


Doğan, 76 yaşındaydı.


Doğan ailesi yasta

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın ağabeyi Hacı Hüsrev Doğan, yüksek tansiyon ve akciğer yetmezliği nedeniyle yaşama veda etti. Cenaze töreni bugün.

İSTANBUL - Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın ağabeyi Hacı Hüsrev Doğan, dün sabaha karşı yüksek tansiyon ve akciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Doğan bugün toprağa verilecek.
Doğan, 17 Mayıs 1931'de Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Kelkit'te okuyan Doğan, daha sonra Gümüşhane Ortaokulu ve Haydarpaşa Lisesi'ne devam etti. Liseyi Erzincan Lisesi'nde bitirdi. Ankara Hukuk Fakültesi'ne kayıt olan Doğan, burada bir süre eğitim gördü ve ticarete atılmak istediği için okulu bıraktı. Daha sonra Kelkit'e dönen Doğan, yıllarca çiftçilik ve ticaretle uğraştı. Doğan, iş hayatından çekildikten sonra ailesiyle birlikte yaşantısına devam etmek üzere 1984'te İstanbul'a geldi.
Üç çocuğu ve beş torunu vardı
Üç çocuğu ve beş torunu olan Doğan dün sabaha karşı yüksek tansiyon ve akciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Doğan'ın cenazesi bugün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Doğan ailesi, cenazeye çelenk gönderilmemesini, arzu edenlerin Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışta bulunmasını istedi.