Hacıhüsrev baskınında 'küçük damat' yakalandı

Beyoğlu'nda 'Hacıhüsrev' olarak bilenen İstiklal Mahallesi 'şafak operasyonu'yla uyandı. Asayiş, narkotik, çevik kuvvet ekiplerinin karadan, özel timin havadan yürüttüğü operasyonda birçok kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - Beyoğlu'nda 'Hacıhüsrev' olarak bilenen İstiklal Mahallesi 'şafak operasyonu'yla uyandı. Asayiş, narkotik, çevik kuvvet ekiplerinin karadan, özel timin havadan yürüttüğü operasyonda birçok kişi gözaltına alındı. Yaklananlardan biri de kapkaç ve hırsızlık gibi suçlardan aranırken Swissotel'de yapılan düğünde yakalanan damat adayı 13 yaşındaki İbrahim G.'ydi.
Sabah saatlerinde 'Hacıhüsrev'e gelen güvenlik güçleri, önce mahallenin giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. Havadan bir helikopterle özel timin de destek verdiği ekipler, daha sonra mahalledeki birçok eve baskın düzenledi. Eşzamanlı olarak yapılan baskında, güvenlik güçleri bazı evlerin kapısını balyozla kırdı. Operasyon sonucu, aralarında bazı aranan kişilerin de bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Zanlılardan birinin hırsızlık ve kapkaç gibi suçlardan aranırken geçen yıl Swissotel'de, benzer suçlardan aranan 15 yaşındaki Sultan Ç.'yle düğün yaparken yakalanan damat adayı İbrahim G. olduğu belirlendi. Polis, şüphelilerin yazlıklarının bulunduğu Çatalca'daki bazı adreslere de aynı anda operasyon düzenledi.