Hacıosmanoğlu: Kadınlardan özür dilerim

Hacıosmanoğlu: Kadınlardan özür dilerim
Hacıosmanoğlu: Kadınlardan özür dilerim
Büyük tepki gören, "Gerekirse adam gibi ölürüz, kadın gibi yaşamayız" sözleri üzerine ikinci bir açıklama yana Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu "Kadınları aşağılamak bizim haddimize mi? Beni doğuran anne ve çocuklarımı doğuran da bir kadın" dedi ve ekledi: "Mecazi anlamda söylenen bir sözdür. Kadınlara karşı aşağılama olması ahlak dışı bir sözdür. Alınan üzülenler varsa bundan kahrolurum, bin kere özür dilerim."

RADİKAL - Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kadınlara yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle özür diledi.

Kadınlardan tepki gören, “Gerekirse adam gibi ölürüz, kadın gibi yaşamayız” sözlerine açıklık getiren Hacıosmanoğlu, “Karadeniz’de bir mecaz vardır. Bunu herkes bilir. Kadın gibi değil, adam gibi yaşarız deriz. Bunu derken kadınları aşağılamak bizim haddimize mi? Beni doğuran anne ve çocuklarımı doğuran da bir kadın. Kendine malzeme arayanlar başka kapıya gitsinler” dedi.

AYLİN NAZLIAKA’YA ÖZÜR YOK

“Alınan üzülenler varsa bundan kahrolurum, bin kere özür dilerim. Beni doğuran annem de bir kadın, çocuklarımın annesi de bir kadın. Tüm kadınlara saygım var. Mecazi anlamda söylenen bir sözdür. Kadınlara karşı aşağılama olması ahlak dışı bir sözdür. Bu bize yakışmaz. Samimi olarak benim sözlerimden incinen bütün hanımefendilerden özür dilerim. Art niyetli olarak bunu kullanan, milletvekili de olsa, özür dilemiyorum” dedi.

“NE GÜÇLÜ BİR ADAMMIŞIZ YA?”

Hakemlerin uzun süre stattan çıkarılmaması ile ilgili de konuşan Trabzon başkanı, “Güvenlik açısından hakemleri çıkarmadık. Bu şehrin potansiyeli biliniyor. Bu potansiyeli harekete geçirmek için yapıyorlar. Fenerbahçe maçında da aynısı oldu, elimizden geleni yaptık bir şey olmadan çıksınlar diye. Siyasi parti liderleri Cumhurbaşkanı’na rica etmiş de, biz de tamam çıkabilirler demişiz. Ne kadar güçlü bir adammışız ya?” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Başkanı'nın 'Adam gibi öleceğiz,kadın gibi yaşamayacağız' sözleri tartışılıyor

Kadın vekillerden Hacosmanoğlu'na sert tepki: Yesinler onun adamlığını

Hacıosmanoğlu 17 yıl hapisle yargılanabilir