Hadımköy'de dehşet evi

Biri kadın 4 kişi öldürüldü, ev ateşe verildiSerkan AKKOÇ-Ramis HEPCANİSTANBUL - Arnavutköy'de yanan evin enkazında felçli kadının da aralarında bulunduğu 4 kişinin cesetleri çıktı. Üç erkeğin bıçaklanarak öldürüldüğü anlaşıldı. Sobadan sızan gaz yüzünden felç geçiren yaşlı kadının ise cinayet izlerini yok etmek için çıkarılan yangından kaçamadığı için can verdiği ortaya çıktı.
Hadımköy, Hastane Mahallesi Bahar Sokak’ta felçli annesi Aliye Sokollu ile birlikte yaşayan Ahmet Sokollu (44), dün akşam saatlerinde devamlı içki içtiği arkadaşları Ramazan Özgönül (50) ve Atila Kabadayı (46) ile birlikte kirada oturdukları tek katlı eve geldi. Üç arkadaş gece geç saatlere kadar evde alkol alarak sohbet etti.
Mahallesi sakinleri bugün saat 06:00'da Sokollu ailesine ait evden dumanlar yükseldiğini görünce, evin camını kırarak içeri girdi. Yardıma koşan çevre sakinleri, yangını söndürmeye çalışırken, bir yandan da itfaiyeye haber verdi.
Yangın söndürüldükten sonra acı tablo ortaya çıktı. Evin salonunda Ahmet Sokollu ve iki arkadaşının cesedi bulundu. Yıllar önce Çanakkale'deki evlerinde sobadan sızan gaz yüzünden zehirlenerek felç geçirdiği için yatağa bağlı yaşayan Aliye Sokollu ise, diğer odada ölü olarak bulundu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangın sonrası evde bulunan cesetleri jandarma ekiplerine bildirdi.
Olay yerine gelen jandarma ekipleri yangın çıkan müstakil evin salonunda yerde yatar vaziyette bulunan Ahmet Sokollu, Ramazan Özgönül ve Atilla Kabadayı'nın vücudunda bıçak darbelerine rastlayınca olay yeri inceleme ekiplerine ve Cumhuriyet Savcılığı’na haber verdi. Olay yeri inceleme ekipleri üç kişinin vücudunda bıçak darbelerinin olduğunu, yaşlı kadının ise yatağında ölü olarak bulunduğunu, vücudunda herhangi bir bıçak darbesi olmadığını tespit etti.
Olay yerinde saatlerce inceleme yapan jandarma ve Cumhuriyet Savcısı, kısmen yanmış olan evin salonunda delil araması yaptı. Üç kişinin cesedi üzerinde bulunan bıçak darbelerinin, olayın cinayet olduğunu ve delilleri karartmak için evin ateşe verildiği ihtimalini güçlendirdi. Yatağında ölü olarak bulunan felçli Aliye Sokullu'nun ise yangın sırasında dumandan zehirlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.YAKINLARI SAVCI DA OLAY YERİNDE BİLGİ ALDIAhmet Sokollu’nun işsiz olduğu ve bir yıl önce ölen babasının emekli maaşıyla geçindikleri öğrenildi. Komşuları Ahmet Sokollu’nun her gece evin bahçesinde alkol aldığını belirtti. Hayatını kaybeden Ramazan Özgönül'ün belediyeden emekli olduğu öğrenildi. Sokollu ailesinin bir yakını olan Cumhuriyet Savcısı da olay yerine gelerek konuyla ilgili bilgi aldı. (dha)