Hafriyat kamyonu evin bahçesine uçtu

Hafriyat kamyonu evin bahçesine uçtu
Hafriyat kamyonu evin bahçesine uçtu
Eyüp'te yokuşu çıkarken geri kayan hafriyat yüklü kamyon, bir evin bahçesine uçtu. Kazada yaralanan olmazken, kamyonun altında kalan bir otomobil hurdaya döndü.

İSTANBUL – İstanbul’da bir inşaattan hafriyat alan 34 ED 6461 plakalı kamyon yokuşta ilerlerken, henüz belirlenemeyen bir nedenle sürücüsünün kontrolünden çıkarak kaymaya başladı.

Kamyon, sokakta yaklaşık 25 metre sürüklendikten sonra bir evin bahçesine uçtu. Tonlarca ağırlıktaki kamyon, evin bahçesindeki otomobilin üzerine düştü. Kaza sonrası otomobil, kullanılmaz hale geldi. Yara almadan kazayı atlatan sürücü kendi imkanları ile kamyondan çıkarken, kaza anında sokakta kimsenin olmaması büyük bir facianın yaşanmasını önledi.

KAZADAN 5 DAKİKA ÖNCE OTOMOBİLDE BİRİ VARDI
Evin sahibi Hüseyin Kamil Çelebi, mahallede çok sayıda inşaat olduğunu belirterek, "Bu yokuştan sürekli hafriyat kamyonları geçiyor. Daha önce uyardım. Burada yokuş yukarı çıkarken daha önce iki defa bu aracı ittiler. Otomobil kız kardeşimin. Camdan bakıyordum, kız kardeşimin çocuğu kazadan iki dakika önce otomobilin içindeydi. Ben çocuk içinde sanıp dışarı fırladım. Baktık ki otomobil bu hale gelmiş" dedi.

Kamyon sürücüsü ifadesi için polis merkezine götürülürken, kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA - Özkan ARSLAN