Hafriyat kamyonunun freni boşaldı, ortalık savaş alanına döndü

Hafriyat kamyonunun freni boşaldı, ortalık savaş alanına döndü
Hafriyat kamyonunun freni boşaldı, ortalık savaş alanına döndü
Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (İSKİ) ait hafriyat kamyonu, freni boşalınca kontrolsüz bir şekilde ilerlemeye başladı

DARICA - Darıca'nın Osmangazi Mahallesi, Hasan Tahsin Caddesi Sevcan Sokak'ta altyapı çalışması yapan İSKİ'ye ait 42 yaşındaki Eren Şimşek yönetimindeki 34 DY 0776 plakalı hafriyat kamyonunun yokuş aşağı giderken freni boşaldı. Yaklaşık 250 metre ilerleyen kamyon önce park halindeki 34 HF1348 plakalı otomobile, ardından da elektrik direğine çarptı. Otomobilde büyük hasar oluşurken, elektrik direği yerinden söküldü. Elektrik direğinin yıkılmasıyla birlikte enerji yüklü kablolar koptu, aynı sokaktaki bir evin mutfağında yangın çıktı.

YAĞMUR NEDENİYLE SOKAKTA ÇOCUK YOKTU

Her gün aynı sokakta oynayan çocukların yağmur yağdığı için evlerinden çıkmaması olası bir faciayı önlerken, kazanın ardından uzun bir süre şoktan çıkamayan hafriyat kamyonunun sürücüsü Eren Şimşek, yükleme yapılması için aracını bir kaç metre ileriye almak istediğini ve bu sırada freninin tutmadığını farkederek yokuş aşağı inmeye başladığını söyledi. Eren Şimşek olayı şöyle anlattı:

"Aracıma hafriyat yüklemek makinesine yanaştım ve kamyonu stop ederek aşağıya indim. Daha sonra kepçe operatörü, yükleme yapabilmek için birkaç metre daha ilerlememi söyledi. Ben de dediğini yapmak için aracıma bindim ve motoru çalıştırdım. Biraz ilerledikten sonra durmak istedim, ancak fren boşaldığı için kamyonu durduramayarak önce bir otoya, sonra da direğe çarparak ancak durabildim."
Kazanın ardından olay yerine gelen, SEDAŞ Elektrik ve doğalgaz firması görevlileri
gerekli önlemleri alarak çalışmalara başladı.(dha/Erol Polat)


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  elektrik

  ,

  ,

  Enerji

  ,

  Yağmur

  ,

  İSKİ