Hafta 4-6 derece daha sıcak başlıyor

Sıcak hava dönüyor. Hava sıcaklığının hafta ortasına kadar tüm yurtta 4-6 derece artacağı, perşembe günü batı, cuma günü kuzey ve iç kesimlerde azalacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL - Sıcak hava dönüyor. Hava sıcaklığının hafta ortasına kadar tüm yurtta 4-6 derece artacağı, perşembe günü batı, cuma günü kuzey ve iç kesimlerde azalacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, sıcak hafta ortasına kadar özellikle yurdun güney, iç ve batı kesimlerinde etkili olmaya devam edecek. Bugün ve yarın Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusu parçalı çok bulutlu, Hakkâri çevreleri kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgeler az bulutlu ve açık.
Sağanağa dikkat
Çarşamba günü Doğu Anadolu'nun doğusuyla Artvin çevreleri, kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgeler az bulutlu ve açık olacak. Kuzeybatı kesimlerde perşembe günü, Karadeniz bölgesinde cuma günü yerel ve kısa süreli sağanak geçişi bekleniyor. Hava sıcaklığının hafta ortasına kadar tüm yurtta 4-6 derece artacağı, perşembe günü batı, cuma günü kuzey ve iç kesimlerde azalacağı sanılıyor.