Hafta sonu altı-sekiz derece daha serin

Aşırı sıcak hava etkisini yitiriyor. Hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde altı-sekiz derece azalırken, yağmur etkili olacak.

İSTANBUL - Aşırı sıcak hava etkisini yitiriyor. Hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde altı-sekiz derece azalırken, yağmur etkili olacak.
Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Basra Körfezi ve Arabistan Yarımadası üzerinden gelen sıcaklar yerini serin ve yağışlı havaya bırakacak.
Bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısıyla Kars ve Ardahan çevrelerinde, yarın Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kısa süreli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Hava sıcaklığı bugün Marmara Bölgesi'nin doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'yla İç Ege'de, hafta sonunda İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgelerinde altı ila sekiz derece azalacak.
Meteoroloji yetkilileri atmosferin dikey sıcaklık dağılımında meydana gelen yüksek sıcaklık farkına bağlı olarak oluşacak yerel gök gürültülü sağanak yağışların, bugün ve hafta sonu kuzey ve iç bölgelerde bazı olumsuz şartlara yol açabileceği uyarısında bulundu.