Hafta sonu çok sıcak!

Bunaltıcı sıcaktan kaçanlar, sahilleri, havuzları doldurdu. Şanlıurfa'da ise dün hava sıcaklığı 45 dereceye ulaşınca Ziyaeddin Akbulut Çarşısı esnafı, kendi aralarında topladıkları paralarla sokaklara vantilatör kurdurdu!

ŞANLIURFA/AYDIN/İSTANBUL - Bunaltıcı sıcaktan kaçanlar, sahilleri, havuzları doldurdu. Şanlıurfa'da ise dün hava sıcaklığı 45 dereceye ulaşınca Ziyaeddin Akbulut Çarşısı esnafı, kendi aralarında topladıkları paralarla sokaklara vantilatör kurdurdu! Uzmanlar 11.00-15.00 arasında güneşe çıkılmamasını, yağlı yiyeceklerden kaçınılmasını önerdi.
Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre hafta sonu yurdun kuzeyi hariç hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. Yarından itibaren yurdun kuzey bölgelerinde görülecek yağmurla birlikte yağış alan yerlerde sıcaklık birkaç derece azalacak. Bugün Marmara'da parçalı bulutlu hava görülecek, Orta Karadeniz'de yer yer sağnak yağış, diğer yerlerde ise güneşli bir gün bekleniyor. Yarın Marmara bulutlu, yurdun diğer kesimleri ise güneşli. Pazar günü de sıcaklıklarda önemili bir değişiklik olmayacak. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7526737526730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.