Hafta sonu hava 30 derece

Soğuktan çok çeken Türkiye şimdi de aşırı sıcağın etkisine giriyor. Meteoroloji'ye göre sıcaklık bugünden itibaren normalin 10 derece üzerine çıkarak 30 dereceye ulaşacak.

ANKARA - Türkiye, bugün ve hafta sonunda sıcak havanın etkisi altına girecek. Hava sıcaklıklarının 30 dereceye kadar çıkacak olması nedeniyle vatandaşların ve ilgililerin muhtemel orman yangınlarına karşı dikkatli olmaları istendi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre halen mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bugün ve hafta sonunda artarak mevsim normallerinin 8-10 derece üzerine çıkacak. Üç gün içerisinde yağış da görülmeyecek. Beklenen artışlarla birlikte hafta sonu en yüksek hava sıcaklığı değerleri Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 30 dereceye kadar çıkacak.
Yangınlara dikkat!
Orman yangınları bakımından duyarlı olan bölgelerde, yüksek sıcaklık ve düşük nem oranına bağlı olarak çıkabilecek orman yangınlarına karşı, vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.