Hafta sonu hava serin ve yağışlı

Yurdun kuzeyi yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Hava sıcaklıkları ise hafta sonunda bütün yurtta 3-5 derece azalacak.

ANKARA - Yurdun kuzeyi yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Hava sıcaklıkları ise hafta sonunda bütün yurtta 3-5 derece azalacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün uyarısına göre, bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Akdeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde sağanak görülecek. Yağışlı hava, yarın etki alanını genişleterek, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Kuzey Ege'nin İç Kesimleri, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Gaziantep ve Adıyaman'da görülecek. Pazar günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Gaziantep ve Adıyaman'da görülecek yağışlar, pazartesi günü kuzeydoğu kesimlere çekilerek yurdu terk edecek. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının bugün kuzey ve batı kesimlerde, hafta sonunda tüm yurtta 3-5 derece azalacağı tahmin ediliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7563617563610

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.