Hafta sonu hava soğuk ve yağışlı

Hafta sonu hava soğuk ve yağışlı
Hafta sonu hava soğuk ve yağışlı

İstanbul dün şiddetli lodosun etkisi altındaydı. Marmara Bölgesi bugün ve yarın yağışlı olacak. FOTOĞRAF: METİN PALA / AA

İSTANBUL - Türkiye yeni yılla birlikte Balkanlar ve Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girdi. Bugünden itibaren yurdun tamamında yağmur ve kar bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre bugün ve yarın Trakya, Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu bölgesinde kar, Marmara, Ege kıyıları, Akdeniz ve Batı Karadeniz’de yağmur bekleniyor. Diğer bölgeler yağış yok. Hafta başında kar yağışı iç bölgelerde etkisini sürdürürken yağmur Marmara, Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun batısında devam edecek. Salı günü Ege’nin güneyi ve Akdeniz bölgesinde yağmur, Doğu Anadolu’da kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı çarşamba günü de İç Anadolu, Doğu  ve Güneydoğu Anadolu’da etkisini sürdürecek.
 İstanbul’da bugün 7 derece olması beklenen sıcaklıkta, hafta boyunca bir ya da iki derecelik düşüş bekleniyor. Ankara’da üç derece olan sıcaklık değeri hafta içinde sıfırın altında 1 dereceye kadar inecek. İzmir’de 12 derece olan hava sıcaklığının çarşamba günü dokuz dereceye inmesi bekleniyor. (Radikal)