Hafta sonu mevsim 'anormal'lerine hazır olun

Türkiye, önümüzdeki haftayı batıdan gelen sıcaklıkların etkisi altında geçirecek. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 4-10 derece üzerine tırmanacak. Ege ve Akdeniz'de sıcaklıklar 40 dereceyi bulacak


Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, bugünden itibaren hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak. Devlet Meteoroloji İşleri Analiz ve Tahmin Şube Müdürü Murat Şahin, Türkiye’nin batıdan gelen sıcak havanın etkisinde olduğunu belirterek, “Sıcaklıklar mevsim normallerinin 4-10 derece üzerinde seyredecek” dedi.

Nem oranı yükselecek
Tahminlere göre bugün Doğu Anadolu ve Karadeniz’in doğusu yağışlı geçerken, diğer bölgeler açık olacak. Ancak batı ve güney kıyılarında sıcaklıkla birlikte nem oranının da yüksek olması bekleniyor. Yarın yağışlar, doğu bölgelerinin yanı sıra Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’in bir bölümünü de etkileyecek. Diğer bölgelerde sıcak ve nem devam edecek.
Hafta başında Marmara ve Karadeniz kıyılarında sürecek yağışlar daha sonra yurdu terk edecek. Hafta boyunca sıcaklık değerleri artacak. Ege ve Akdeniz’de sıcaklık yer yer 40 derecenin üzerine çıkacak. Termometre 36’nın altını göstermeyecek. İstanbul’daysa hafta sonu sıcaklık 32-34 derece olacak. (Radikal)