Hafta sonu sıcağa dikkat

Bunaltıcı sıcaklar hafta sonu da sürecek.
İzmir ve Ankara'da hava sıcaklıkları 36 derece olacak. Antalya'da ise 'hissedilen sıcaklık' 45 dereceye çıkacak.

İSTANBUL - Bunaltıcı sıcaklar hafta sonu da etkisini sürdürecek. Ankara ve İzmir'de hava sıcaklıkları 36 dereceye ulaşacak. Antalya'da yüzde 80 olan nem oranı nedeniyle 34 derece olan sıcaklığın, 45 derece hissedilmesi bekleniyor. Meteoroloji
Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün yurdun genelinde az bulutlu ve açık bir hava hâkim olacak. Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu bölgelerinin tamamı ile Ege Bölgesi'nin doğusunda hava parçalı bulutlu olacak. Diğer bölgelerde ise havanın açık olması bekleniyor. Yarın ise bunaltıcı sıcakların etkili olduğu Trakya, yağışla rahat bir nefes alacak. Ayrıca Batı ve Doğu Karadeniz'in yağışlı bir gün geçireceği tahmin ediliyor. Marmara ve Ege bölgelerinin doğusu ile İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin kuzeyinde az bulutlu hava hâkim olurken diğer bölgelerde hava açık olacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahminleri Şube Müdürü Mehmet Yayvan da, yurt çapında sıcak bir hafta sonu geçirileceğini belirtirken, nem oranlarının hissedilen sıcaklığı artıracağını söyleyerek vatandaşları uyardı.