Hafta sonu soğuk

Türkiye hafta sonu yeni bir soğuk havanın etkisine girecek. Sıcaklıklar altı ile sekiz derece düşecek. Meteoroloji'ye göre yağışlar, kar fırtınası şeklinde olmayacak.

İSTANBUL - Türkiye hafta sonu yeni bir soğuk havanın etkisi altına girecek. Sıcaklıklarda 6 ile 8 derece arasında azalma olacak. Özellikle cumartesi günü iç ve doğu kesimlerde kar yağışı görülecek. Ancak yağış, kar fırtınası şeklinde olmayacak.
Devlet Meteoroloji İşleri'nden alınan bilgilere göre, bugün yurt genelinde az bulutlu ve sisli bir hava görülecek. Doğu Anadolu Bölgesi'nde çok bulutlu bir hava görülürken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı etkili olacak. Bugün İstanbul'da ise en yüksek sıcaklık 8 derece olacak. Yarın İstanbul'da öğleden sonra başlayan yağmur akşamüzeri karla karışık yağmura dönüşecek. İstanbul'da en yüksek sıcaklık 9 derece olacak. Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı, Ege'nin doğusu ve Doğu Anadolu'nun batısında kar yağışı etkili olurken, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri az bulutlu geçecek.
Sıcaklık hafta başında artacak
Hafta sonu tüm yurt soğuk havanın etkisine girecek. Cumartesi günü sıcaklık düşecek. Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinin batısında çok bulutlu bir hava hâkim olurken, diğer bölgelerde kar yağışı görülecek.
İstanbul'da en yüksek sıcaklık 4 derece, en düşük sıcaklık eksi 2 derece olacak. Hava sıcaklıklığı hafta başından itibaren artacak.