Hafta sonu yine yağış

Yurdun iç ve doğu bölgelerinde yağışlı hava, hafta sonunda da etkili olacak. Yurdun kuzeybatı kesimleri ise pazar günü yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girecek.

ANKARA - Yurdun iç ve doğu bölgelerinde yağışlı hava, hafta sonunda da etkili olacak. Yurdun kuzeybatı kesimleri ise pazar günü yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre dün yurdun iç ve doğu bölgelerinde görülen yağışlar bugün ve hafta sonunda doğu kesimlerde etkisini sürdürecek. Hava sıcaklığı yağış alan yerlerde biraz azalırken, diğer yerlerde değişmeyecek. Buna göre, yarın, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak bekleniyor. 29 Mayıs Cumartesi günü Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güneydoğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Eskişehir ve Bolu çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanakla diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.
30 Mayıs Pazar günü ise yağışlı hava, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda devam ederken, yurdun kuzeybatı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.