Hafta sonuna kadar soğuk var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, soğuk havanın hafta boyunca devam edeceğini açıkladı. Yarın doğu bölgelerindeki hava sıcaklığı 12 dereceye kadar düşecek. İstanbul'un Kemerburgaz ve Ayazağa semtlerinde yağış yüzünden dereler taştı, 10 kişiyi itfaiye kurtardı. Kar Trakya'da daha etkili oldu. Pek çok köy yolu ulaşıma kapandı. Edirne'deki Selimiye Camii'nin karlar altındaki görüntüsü muhteşemdi.

İSTANBUL/ANKARA - Tüm yurtta bastıran soğuklar, önceki gün bir can aldı. Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, önceki akşam evden ayrılan 79 yaşındaki Hasan Urallı'nın cesedi, mahalledeki sazlıkta bulundu. Yaşlı adamın donarak öldüğü belirlendi.
Kar ve soğuk tüm yurtta etkisini gösterdi. Balıkesir'de 37, Bolu'da 90, Edirne'de 116, Kırklareli'nde 43, Tekirdağ'da 80, Kocaeli'nde 28, Zonguldak'ta 40, Kütahya 137, Bursa'da 172 köy yolu ulaşıma kapandı. Bolu Dağı'nda araç kuyrukları oluştu.
Yılın ilk karıyla tanışan İstanbul'da dün okullar tatil edilirken, bugün ise eğitime devam edilecek. Şehrin kuzey ve doğu kesimlerinde görülen kar yağışı şehir merkezinde etkili olmadı. Kemerburgaz ve Ayazağa'da dereler taştı. İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey okulların tatil edilmesi kararının verilmesinde kar yağışından çok don uyarısının dikkate alındığını belirtti. Bugün de İstanbul'un kuzey ve doğusunda hafif kar yağışı olacağı, yarın ise kar görülmeyeceği açıklandı. (Radikal, aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7665477665470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.