Hafta sonuna kadar soğuk ve yağış

Hava sıcaklığı tüm yurtta azalacak.

Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava hafta sonuna kadar yurtta etkili olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre yağışlı hava halen yurdun büyük bölümünde etkili oluyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Marmara'nın doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülüyor.
Bu gece ve yarın akşama kadar Marmara'nın batısı dışında tüm yurtta yağış bekleniyor. Yağışlar, hava sıcaklığında beklenen azalmayla birlikte, bu gece Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında, yarın İç Anadolu'nun doğusu, orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşecek.
10 Mart Perşembe günü Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu ile öğle saatlerinden itibaren Ege, Marmara, Batı Karadeniz ile Eskişehir çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Güney Ege kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
11 Mart Cuma günü Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar kuzey ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, güney kesimlerde yağmur şeklinde görülecek. Hava sıcaklığı yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (6-8 derece) olmak üzere tüm yurtta azalacak. Hava sıcaklığındaki azalmayla birlikte görülecek kar yağışları ile Perşembe ve Cuma günleri yurdun batı kesimlerinde beklenen buzlanma ve don olayının oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.


    http://www.radikal.com.tr/7402007402000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.