Hafta sonuna kadar yağmur

Bahar yağmurları sürüyor. Meteoroloji yetkililerine göre Güneydoğu ve Doğu Anadolu hariç, ülkenin her yerinde yarın ve cuma günü, sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

ANKARA - Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde mevsime uygun olarak görülen yağışların hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Yağışlar bugün Trakya, Marmara'nın batısı, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde etkili olacak.
Yarın ve cuma günü ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyi dışında tüm yurtta yağış bekleniyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, yarın Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleriyle Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda etkili olacağı tahmin ediliyor.
Yağışlı hava önümüzdeki hafta sonunda da yurdun iç ve batı kesimlerinde etkisini sürdürecek. Hava sıcaklığı ise yurdun iç ve doğu kesimlerinde biraz azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.


    http://www.radikal.com.tr/7471197471190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.