Hafta sonunda bahar havası

Yurdun büyük bölümünü etkileyen soğuk hava dalgası, yerini hafta sonunda yeniden 'bahar havası'na bırakacak. Hava sıcaklığının yarın batı bölgelerinde, pazar günü ise tüm yurtta artması bekleniyor.

ANKARA - Yurdun büyük bölümünü etkileyen soğuk hava dalgası, yerini hafta sonunda yeniden 'bahar havası'na bırakacak. Hava sıcaklığının yarın batı bölgelerinde, pazar günü ise tüm yurtta artması bekleniyor. Ancak sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte birçok bölgeyi yoğun sis kaplayacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, hafta başından itibaren yurt genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava, bugün kuzey ve doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Hava sıcaklığının yarın yurdun batı kesimlerinde, pazar günü tüm yurtta artması bekleniyor. Hafta sonu Marmara ile iç ve doğu bölgelerde sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis görüleceği belirtiliyor. Sıcaklık İstanbul'da bugün 10, yarın 11, Ankara'da bugün 8, yarın 10, Antalya'da bugün 18, yarın 19, İzmir'de bugün 15, yarın 16 dereceye kadar çıkacak.