Hafta sonunda 'bahar havası' geliyor

Hafta sonunda 'bahar havası' geliyor
Hafta sonunda 'bahar havası' geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının hafta sonunda tüm yurtta mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceğini açıkladı.

ANKARA - Dün Balkanlar üzerinden gelen ve halen iç ve doğu bölgelerde etkili olan yağışlı havanın yarın etkisini kaybederek yurdu terk etmesi bekleniyor.

Cumartesi günü, Doğu Karadeniz’in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ’nun doğusu ile Güney Ege kıyılarının yağışlı, diğer bölgelerimizin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Anadolu’nun doğusunda kar, yağış alan diğer yerlerde hafif yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Pazar günü, Güney Ege Kıyıları, Akdeniz’in kıyı kesimleri ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği bekleniyor.

Hava sıcaklığının hafta sonunda yurdun kuzey ve iç bölgelerinde hissedilir derecede olmak üzere tüm yurtta artacağı ve mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri üzerindeki hava sıcaklığının önümüzdeki hafta boyunca da yurt genelinde etkisini sürdürmeye devam edeceği bekleniyor.

Rüzgarın hafta sonunda güney ve güneybatı yönlerden (lodos) yurdun iç kesimlerinde orta kuvvette, batı bölgelerimizde kuvvetli olarak (30-60 km/saat), Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege Kıyıları’nda yer yer fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.