Hakan Şükür'den 'ABD'ye yerleşti' haberlerine açıklama

Hakan Şükür'den 'ABD'ye yerleşti' haberlerine açıklama
Hakan Şükür'den 'ABD'ye yerleşti' haberlerine açıklama
Bir dönemin futbol dünyasına damga vuran Hakan Şükür'ün her şeyini satıp Amerika'ya yerleştiği iddia edildi. Hakan Şükür ise Twitter'dan açıklama yaptı.

RADİKAL - Eski futbolcu ve eski AK Parti Milletvekili Hakan Şükür'ün Gülen cemaatiyle ilgili soruşturmaya dahil olmaktan çekindiği için Türkiye’yi terk ettiği öne sürüldü. Ailesiyle, Amerika'da Kaliforniya'ya yerleştiği öne sürülen Hakan Şükür dün şu açıklamayı yaptı, “spor akademisi açma projemle ilgili çalışmak ve İngilizce öğrenmek için buradayım!”

Şükür açıklamalarında şunları yazdı:

1- "Bir daha Türkiye'ye dönmeyeceğim" demişim sözde bunu haber yapmışlar ;)

2- Defalarca tweet adresimden yurt dışında olduğumu, kendi alanım olan spor akademisi projem ve ingilizce Öğrenmek için çalıştığımı yazdım.

3- Öyleki Enes Kanter'in daveti üzerine NBA da maçlarını izlediğimi belirttim oradan resimlerimi yayımladım.

4- Ama bir gazete haftalardır benim tweet hesabımdan paylaştığım bu bilgileri görmemiş ;) Sözde atlatma haber yapmış. Komik bile değilsiniz.

5- Uzun süredir hayalim olan alanım ile ilgili spor akademisi projemi yurtdışında olgunlaşması için yatırım ve bilgi alt yapısı daha müsait.

6- Türkiye benim ülkem dönmemek ne demek?! Ülkeyi kısır döngüye mahkum edenlerin aksine nerde olursa olsun üretmeye devam etmek doğru olan.

7- Bu arada bu söylediğim akademi ve alanım ile ilgili projeme destek verecek ayrıca gazete, tv veya bir kulüp (tabi cesaret ederlerse) iş teklif ederse dil eğitimimi tamamlayıp hemen gelirim ;)