Hakim A Takımı'na sordu: Alkole müdahale yetkisini kimden alıyorsunuz?

Hakim A Takımı'na sordu: Alkole müdahale yetkisini kimden alıyorsunuz?
Hakim A Takımı'na sordu: Alkole müdahale yetkisini kimden alıyorsunuz?
Evlerinin bahçesinde bira içerken Keçiören Belediyesine bağlı olarak çalıştığı öne sürülen A Takımı üyelerinin saldırısına uğrayan kardeşler hakim karşısına çıktı.

ANKARA A takımı üyelerine Hakim, “Alkole müdahale yetkisini kimden alıyorsunuz” diye sordu.

Keçiören’de 29 Mart 2013 günü yaşanan olayda evlerinin önünde içki içen Yılmaz ve Özkan Kayoz kardeşler, belediye görevlisi olan ve A Takımı üyesi olduğu iddia edilen Tahir Uludağ ve Ercan Uzun’un arasında bulunduğu yaklaşık 12 kişinin saldırısına uğramıştı. İki kardeşin yaptığı suç duyurusu üzerine açılan davada, Uludağ ve Uzun’un yanı sıra Kayoz kardeşler hakkında da kasten yaralama suçundan ceza istenmişti.

Çelişkili ifadeler
Davanın ilk duruşması dün yapıldı. Uzun, yaptığı savunmada “Özkan ve Yılmaz kardeşler o sırada parkta alkol alıyorlardı. Kendilerini uyardım. Bize beysbol sopası ile saldırdılar. Biz de buna karşılık kendimizi savunduk” dedi. Tahir Uludağ’da benzer bir savunma yapması üzerine Hakim Necati Uysal, “Siz parklarda gezerek alkol alanları kontrol etme yetkisini kimden alıyorsunuz” diye sordu.

Neden polise haber vermediniz
Uludağ bu soru üzerine parklarda alkol denetimi yapmadıklarını, sadece kırık döküklere baktıklarını iddia eden Uludağ, “Parkta ahlak dışı bir olay olursa bunu sadece polise bildiriyoruz. Alkol denetimi yapmıyoruz” diye konuştu. Hakim Uysal, “Bu olayda neden polise haber vermediniz” şeklindeki sorusuna ise Uludağ polisi aramadıklarını itiraf etti.

Yetkileri var mı?
Duruşmanın sonunda mahkeme, Keçiören Belediye Başkanlığı’na müzekkere yazılarak, müşteki sanıklar Tahir Uludağ ve Ercan Uzun’un belediyedeki görevlerinin ne olduğunun, park, bahçe ve bina önlerinde alkol alan kişilere müdahale yetkisinin bulunup bulunmadığının sorulmasını kararlaştırdı. (Radikal)