Hakim espriyi patlattı: Fazıl Say mahkemeye gelmiyorsa biz konser salonuna gideriz

Hakim espriyi patlattı: Fazıl Say mahkemeye gelmiyorsa biz konser salonuna gideriz
Hakim espriyi patlattı: Fazıl Say mahkemeye gelmiyorsa biz konser salonuna gideriz
Ünlü piyanist ve bestecİ Fazıl Say, hakaret iddiasıyla yargılandığı davanın duruşmasına üçüncü kez gitmeyince hakim "Konser salonuna gider, orada ifadesini alırız" diye espri yaptı.

RADİKAL - Fazıl Say'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle karşılıklı davaları olan Ali Emre Bukağılı'ya "hakaret" ettiği gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, hakimin, 3 celsedir duruşmaya gelmeyen Fazıl Say için kullandığı "Konser salonuna gider, orada ifadesini alırız" esprisi damgasını vurdu.

Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Fazıl Say mazaret bildirerek katılmazken, şikayeti Ali Emre Bukağılı ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada ifade veren Bukağılı, Fazıl Say'ın kendisine sosyal paylaşım sitesi üzerinden hakaret ettiğini savunarak, "Beni rencide edici sözler söyledi. Kendisinin takipçi sayısı da dikkate alındığında rencide oldum. Söz konusu paylaşımlar eleştiri mahiyetinde olsaydı bunu şikayet konusu yapmazdım" dedi. Say'ın avukatı Ayşe Saçan ise müvekkilinin konseri olduğu için duruşmaya katılamadığını söyleyerek, bir dahaki duruşmada ifade vereceklerini belirtti.

SON KEZ MAZERETLİ KABUL EDİLDİ

Fazıl Say'ın 3. kez mazeret bildirerek gelmediği duruşmada, mahkeme, sanatçının son kez mazeretinin kabul edilmesine karar verdi. Say'ın bir dahaki celse duruşmada hazır edilmesini, aksi takdirde hakkında zorla getirme kararı verileceği uyarısında bulunan mahkeme hakimi, duruşmayı erteledi.

"KONSER SALONUNDA İFADESİNİ ALIRIZ"

Duruşmanın bitmesinin ardından, Ali Emre Bukağılı'nın avukatı Fatih Doğan hakime dönerek, Say'ın bir dahaki celse de gelmemesi durumunda yakalama kararı çıkarılmasını talep edeceklerini söyledi. Bunun üzerine mahkeme hakimi Seher Başar da, espri yaparak, "Biz de hep beraber konser salonuna gider, orada ifadesini alırız" dedi.

İDDİANAMEDEN...

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Fazıl Say'ın geçtiğimiz yıl Nisan ayında Twitter üzerinden Ali Emre Bukağılı'ya yönelik hakaret içeren paylaşımlar yaptığı belirtildi. Fazıl Say hakkında, "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan 3,5 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.