Hakim Kanyılmaz: Yasalar kadınlardan yana, korkun onlardan

Hakim Kanyılmaz: Yasalar kadınlardan yana, korkun onlardan
Hakim Kanyılmaz: Yasalar kadınlardan yana, korkun onlardan
Bursa Adliyesi'nde hâkim olan Önder Kanyılmaz, 'Erkeğin İtibarsızlaştırılması Feminist Düzen' adlı kitabında, kadınların yasalarla korunduğunu, erkeklerin itibarsızlaştırıldığını ve şiddet uygulayan erkeğin kusurlu bulunduğunu yazdı.

Radikal.com.tr – Bursa Adliyesi’nde hâkim olan Önder Kanyılmaz, ‘Erkeğin İtibarsızlaştırılması Feminist Düzen’ adlı kitabında, kadınların yasalarla korunduğunu, erkeklerin itibarsızlaştırıldığını ve şiddet uygulayan erkeğin kusurlu bulunduğunu yazdı.

Bursa Adliyesi hâkimlerinden Önder Kanyılmaz, kaleme aldığı ‘Erkeğin İtibarsızlaştırılması Feminist Düzen’ isimli kitabında önemli iddialarda bulundu. Habertürk gazetesinden Yasemin Güneri’nin haberine göre, yasalarda kadın lehine yapılan düzenlemeler nedeniyle erkeklerin evlenmekten korkar duruma geldiğini vurgulayan Kanyılmaz, boşanmış bir ailenin çocuğu olduğunu ve kendisinin de babası gibi ilk eşinden boşandığını hatırlatarak, bu kitabı ‘özellikle üç kızının eşleri’ için yazdığını vurguladı.


'YASALAR ONLARDAN YANA'
Kitabında ‘kadınlardan uzak durun’ başlığını kullanan hâkim Kanyılmaz, bunun nedenini, “Artık kadınlardan uzak durmalıyız. Karşımızda hem yaradılışa dayalı olarak biz erkeklerden daha güçlü bir varlık var hem yasalar onlardan yana, hem de son yıllarda ve özellikle memleketimizin batısında artık toplumsal algılar ve değer yargıları kadınlardan yana. Kadınlardan uzak durmak için işte gerekçelerimiz” diye sıraladı.

Erkeklerin kadınlara cinsel anlamda ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kanyılmaz, “Bir erkeğin cinsel anlamda 70 yaşına kadar bir kadına ihtiyacı vardır. Yaşı ilerledikçe kendi bakımını yapması da güçleşecektir” dedi.

Yasemin Güneri'nin bugün Habertürk gazetesinde yer alan haberinin tamamı şu linkten okunabilir:
'Kadınlardan uzak durun'


  ETİKETLER:

  Habertürk

  ,

  şiddet

  ,

  Bugün

  ,

  Kadın

  ,

  Uzak

  http://www.radikal.com.tr/1146418114641811

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sindirilmiş erkek kamuoyu - user1021296

  Erkeğin haklarını savunmasına tahammülü olmayan bir toplum var türkiyede en ufak bir kıvışlama hissettiğinde hemen medyanın kendine bellettiği çoğu saptırma ve yalan olan şeyleri sıralayıveriyor yani diyor ki: Erkekler sussun konuşmasın haklarını savunmasın. Burada da yorum yapanların çoğu kadın.

  Boşanma - Mustafaaa

  Boşanmada çok büyük eşitsizlik var, boşanmak isteyen bayanlar davayı %99 kazanıyor ama boşanmak isteyen erkeklerin %1'i bile kazanamıyor. 5 - 10 yıl boşanma davası sürüp kaybedenler var. İnsan ömrünün bozuk ilişkili tek kişiye odaklanmasına nasıl razı olunur,neresi eşitlik bunun? Yeni anayasada bu konuya önlem almazlarsa referandumunda HAYIR oyu vericem.

  Katiliyorum... - Mrfar

  Feministlerin örgutlenme/mucadele bicimleri yahudilerinkine cok benzer.dunyanin herbir kösesindeki kadinlarin egemenligi icin sistemli ama mumkun mertebe gizli olarak calisirlar.Sirasiyla egitim,saglik,kolluk kuvvetleri,idare,siyaset ve yargi yi elegecirip birakin itibarsizlastirmayi erkegi kölelestirme ust amaclari vardir .bu nedenle erkegi "hayvan"dan daha dusuk görurler.

  ... - xyuıop

  böyle biri nasıl hakim olabilir? bu ülkenin en büyük sorunu tecavüz olayları bana göre. bize ne kadınlara tecavüz edilirse edilsin diyorsanız arada erkeklerde kaynıyor. şort boyuna takılırız ama tecavüzcüleri serbest bırakırız. dürüstlüğümüz bu kadar. kadınlar yeterince feminist değil. bunu bırak kendi değerini bile bilmiyorlar çünkü aileden ezik yetiştiriyorlar.

  HakIı - rosenrot

  bizim kadınIar kadar ne oIdum deIisi, espiriden anIamayan, güzeI oImamasına rağmen kendini beğene beğene, kasıIa kasıIa yürüyen, erkekIeri kendiIerine muhtaç oIarak düşünen başka bir topIuIuk görmedim.

  kadınlarımız kadınlarımız kadınlarımız .. - akkaya.

  gerçekten boş konuşmuş bir de hakim olacaksınız .ne yani şimdi kadına şiddet boşanma sebebi olmasın mı ?sizin gibi düşünen insanların medeniyetin yüz karası olduğunu düşünmüşümdür hep. kadınlarımız daha birçok hakkı elde etmiş sayılamaz bırakın da elde ettiklerini ellerinden almaya kalkmayın baylar .

  nck nck nck - Dopchik

  yaradılış itibarıyla sizden nasıl güçlüyüz be adam sen bariz ortadaki bir durumu bile ayırdedemezken verdiği kararlardan ne çıkar yaa tiksindim ellaamm..