Hakim, savcı, asker ve poliste başörtü yok

Hakim, savcı, asker ve poliste başörtü yok
Hakim, savcı, asker ve poliste başörtü yok
Başbakan Erdoğan, Kılık Kıyafet Yönetmeliği'ni değiştireceklerini ve kamuda başörtülü çalışmanın mümkün olacağını, ancak türban serbestliğinin hakim, savcı, asker ve polisler için geçerli olmayacağını söyledi.

Radikal.com..tr - Demokratikleşme Paketi'nin detaylarını açıklayan Başbakan Erdoğan , kamu görevlilerinin giyim kuşamlarını belirleyen Kılık Kıyafet Yönetmeliği'ni değiştireceklerini ve kamuda başörtülü çalışmanın mümkün olacağını söyledi.

Ancak Erdoğan, türban serbestliğinin hakim, savcı , asker ve polisler için geçerli olmayacağını söyledi.


Başbakan Erdoğan 'demokratikleşme Paketi'ni açıklıyor


  http://www.radikal.com.tr/115321811532188

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  özgürlük değil - akaya009

  askeri anlıyorum polisi de anlıyorum da hakim savcının başörtüsü takmamasını anlayamıyorum bu zamana kadar hakim savcılar memurlarla aynı kılık kıyafette bulundu. hakim savcının beraber çalıştığı devlet memurundan daha az hakka sahip olması özgürlük değildir. böyle bir düzenleme olamaz.

  Asker Polisi Anlarım Da - ibretnüma

  İnsanlığın temel müesseselerinden olan adalet müessesine türbanlı bir hanımın girememesini anlamam. İslam'ın da çok değer verdiği bu kuruma türbanlı hanımlar gayet de lâyıktırlar, laayikler çatlasa da...

  Adalet Nerede?Demokrasi Nerede?Hani Başörtüsüne saygı? - yakamoz42

  Hani İnsan Hakları? Bu ayrımcılık ne?Daha on yıldır Sivil bir anayasa bile çıkartamadınız!Göz boyamak için,Oy için düzmece paket!Kime yutturuyorsunuz?

  Başladık ya o da yeter - PAN-ZEHİR

  Yavaş yavaş arkadaşlar, bunu da sindireceksiniz. Bir yerden başlamak önemli olan.

  NEDEN? - gölgesiz ağaç

  demokratikleşme paketini açıklarken başörtüsünü kamu kurumlarında engel olmaktan çıkartırken kendi keyiflerine göre sınırlandırma getiriyorlar.paketten bahsederken de ayrımcılık yapılmaması için denetleme olacağından bahsediyorlar.bu durum düpedüz ayrımcılık olmuyor mu ?

  neden - genel

  başbakan neden hakim, savcı ve asker'de türban olamayacağını da belirtmelidir.

  Aman cok hayirli olmuuus - imagine1300

  Mazallah ulkemizin muthis kararlar alan hakimlerinin, harika sorusturmalar yapan savcilarinin, merhametli askerlerinin ve pamuk elli polislerinin aralarina basortulu kadinlar giremeyecek cok hayirli olacak cok!! En basortulu kadin ( nasil oluyorsa bu!) N.C.'nin tecavuz davasindaki hakimden de savcidan da cok daha insani bir karar verirdi eminim ki! "Basortulu kadin zina davasina nasil baksin??" diyen zihniyet, hakkaten erkekler ne muthis bakiyor, bakmaya doyamiyor! Boyle ozgurlesme olmaz olsun, erkek zihniyetiniz de kuruyun insallah! Ne zaman basortusu sorununun bir din degil kadin erkek esitligi sorunu oldugunu anlayacaksiniz, hem siz hem de CHP'liler, bu memleket belki bir adim ileri gidecek ama hala yerimizde saymaktayiz! Bu da basortulu kadinlarin bir parmak bali, hadi sevinin buna durun daha 20 yil daha AKP iktidarda kalirsa size belki sira gelir!