Hakkari, Mardin ve Elazığ'da saldırı: 4 yaralı

Hakkari, Mardin ve Elazığ'da saldırı: 4 yaralı
Hakkari, Mardin ve Elazığ'da saldırı: 4 yaralı
Hakkari, Mardin ve Elazığ'da PKK'lılar tarafından saldırı düzenlendi. Mardin'de yola döşenen bomba düzeneği zırhlı aracın geçişi sırasında patlatıldı, 2 özel harekat polisi yaralandı. Elazığ'daki saldırıda da 2 polis memurunun yaralandığı öğrenildi.

RADİKAL- Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi’ndeki Yeşilova Sınır Karakolu ve Umurlu 34. Hudut Taburu’na PKK ’lı teröristler tarafından havan ve otomatik silahlarla saldırı düzenlendi.

Saldırı saat 17.00 sıralarında gerçekleştirildi. PKK’lılar ilk olarak Irak sınırındaki Derecik Beldesi’nde konuşlu bulunan Yeşilova Karakolu Mamreşan üs bölgesine, ardından da Umurlu 34. Hudut Taburu’na havan ve otomatik silahlarla saldırı düzenledi.

Umurlu 34. Hudut Taburu ve Yeşilova Sınır Karakolu’ndaki askerler, saldırıya top atışıyla karşılık verdi. 

DERİK'TE ZIRHLI POLİS ARACINA BOMBALI SALDIRI

PKK 'lılar Derik'te zırhlı polis aracı geçerken yola önceden yerleştirdikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Zırhlı araç hasar görürken, 2 polis yaralandı. Yaralanan polisler, olay yerine gönderilen ambulanslarla Derik Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren PKK'lıların yakalanması için operasyon başlatırken, halk evlerine çekildi ve esnaf işyerlerini kapattı.

ELAZIĞ'DA 2 POLİS YARALI

Elazığ'ın Karakoçan İlçesi'nde de Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne otomatik silahlarla saldırı düzenlendi. Açılan ilk ateşte 2 polis memuru yaralanırken, diğer görevlilerin karşılık vermesiyle bir süre çatışma yaşandı.

(DHA-AA)