Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına molotoflu saldırı

Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına molotoflu saldırı
Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına molotoflu saldırı
Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına yüzü maskeli kişilerce saldırı düzenlendi.

HAKKARİ - Hakkari Üniversitesi Rektörlük binasına bu  akşam saatlerinde Çevre Yolu üzerindeki rektörlük binası önünde bir araya gelen yüzü maskeli bir grup, rektörlüğe taş, sopa ve molotofkokteyli ile saldırdı.

Atılan molotofkokteylilerden dolayı binanın giriş kısmında yangın çıktı. Camları kırarak binaya zarar veren grup, duvarlara "fuhuşa hayır" ve terör örgütünü simgeleyen sloganlar yazdı.

Üniversitedeki tacizde korkunç ifadeler


Polisin olay yerine gelmesiyle eylemciler ara sokaklara dağılırken, itfaiye ekibi de binada çıkan yangına müdahalede bulundu.

Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder de olay yerine gelerek rektörlük binasında yetkililerle görüştü. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/116070611607063

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Protesto sebeplerini dogru aktarabilmek/dogru okuyabilmek - morterliklidiot

  Tepki gosterilen ilgili olay universitedeki taciz skandalidir, kizli-erkekli tartismasi degil: http://www.radikal.com.tr/turkiye/universitedeki_tacizde_korkunc_ifadeler-1160651

  hakkari üniversitesi rektörlüğü hk. - runekson

  iktidarın öğrenci evleri konusundaki uygulamalarına tepki olarak gidip hakkari üniversitesini yakıp yıkmak tepki boyutunu aşıp eşkıyalığa dönüşmüştür, bunun yerine bir pankart ve siyah çelenk hazırlanarak üniversite önüne konulması yapılan eylemin de medya vasıtasiyle kamu oyuna duyurulması uygun bir tepki olurdu diye düşünüyoruz.

  Terörmü - aliselvi

  Degerli arkadaslar haberde diyorki. Camları kırarak binaya zarar veren grup, duvarlara "fuhuşa hayır" ve terör örgütünü simgeleyen sloganlar yazdı. Sormak lazim artik Terör kelimesi ne anlama geliyor? Rerör nedir arkadaslar?