Hakkari Valiliği'den 'Özel Güvenlik Bölgesi' uyarısı

Hakkari Valiliği'den 'Özel Güvenlik Bölgesi' uyarısı
Hakkari Valiliği'den 'Özel Güvenlik Bölgesi' uyarısı
Hakkari Valiliği, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilerek bölgenin tamamen teröristlerden temizlenmesi için 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilen alanlara izinsiz girilmemesi için halkın gerekli hassasiyete göstermesini istedi.

RADİKAL - Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Özel Güvenlik Bölgeleri'ne izin alınmadan girenlerle karşılaşıldığı belirtilerek  "Vatandaşlarımızın özel güvenlik bölgelerinden özenle uzak durmaları can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir" denildi.

Hakkari Valiliği’nin 'Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edilmiş Alanlara İzinsiz Girişler’ başlıklı açıklaması şöyle:

"Ülkemiz geneli ve İlimizde terör olaylarının artması ile birlikte İlimiz Mülki Sınırları içerisinde bölücü terör örgütünün eylemlerine mani olmak amacıyla yapılan operasyonlarda vatandaşlarımızın zarar görmesini engellemek, sivil kayıpların önüne geçmek, milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasını sağlamak amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununun 32/A Maddesi kapsamında, Valiliğimizce bazı bölgeler, "Özel Güvenlik Bölgesi" olarak belirlenip ilan edilmekte ve söz konusu Özel Güvenlik Bölgeleri Valiliğimiz internet sitesinden basın duyurusuyla, köy muhtarlarına tebligat yoluyla ve cami anonsları yapmak sureti ile vatandaşlarımıza duyurulmaktadır.

Özel Güvenlik Bölgelerine girilmesi veya çeşitli faaliyetlerde bulunulması hukuken ancak yetkili makamlardan alınacak izinle mümkün olmasına rağmen Özel Güvenlik Bölgelerine yetkili makamlardan izin almadan giren ve çeşitli faaliyetler gösteren vatandaşlarımızla karşılaşılmaktadır.

İlimizde bulunan bölücü Terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilerek bölgenin tamamen teröristlerden temizlenmesi, huzur ve güvenlik ortamının tekrar tesis edilmesi için vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermeleri, Özel Güvenlik Bölgelerinden özenle uzak durmaları can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın Valiliğimizce ilan edilen Özel Güvenlik Bölgelerine girmemeleri konusunda duyarlı davranmalarını ikazen;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Kamu

  ,

  Cami

  ,

  Köy

  ,

  İlan

  ,

  suç

  ,

  güvenlik

  ,

  sivil

  ,

  Uzak