Hakkari ve Mardin'de polise saldırılar: 5 şehit

Hakkari ve Mardin'de polise saldırılar: 5 şehit
Hakkari ve Mardin'de polise saldırılar: 5 şehit
Türkiye, Hakkari ve Mardin'den dün gelen acı haberlerle sarsıldı.

RADİKAL - Hakkari ve Mardin'de PKK tarafından dün gerçekleştirilen saldırılarda 5 polis şehit oldu.

Hakkari- Van karayolunda polis aracının geçişi sırasında yola döşenen mayının patlatılmasıyla gerçekleştirilen saldırıda iki polis şehit oldu. Gece saatlerinde ise Mardin'den bir acı haber daha geldi. Nusaybin'de zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılan bomba sonucunda 3 polis şehit oldu, 1 polis ağır yaralandı.

Üçyol Mevkii'nde devriye görevi yürüten zırhlı polis aracına saat 23.40 sıralarında bombalı saldırı düzenlendi. Zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar yola tuzakladıkları tahrip gücü bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada zırhlı araçta bulunan biri komiser 3 polis şehit olurken, 1 polis memuru da ağır yaralandı. Yaralı polis memuru Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Tahrip gücü yüksek bombanın infilak ettirilmesiyle birlikte çevredeki evlerde de büyük hasarlar meydana geldiği belirtildi. Saldırının ardından kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı. İlçenin giriş ve çıkışları tutulurken, operasyonlar sürüyor.

(DHA - AA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Van

  ,

  HAKKARİ

  ,

  şehit

  ,

  haber

  ,

  Gece

  ,

  bomba

  ,

  operasyon

  ,

  saldırı