Hakkari'de askere saldırı: 1 asker şehit

Hakkari'de askere saldırı: 1 asker şehit
Hakkari'de askere saldırı: 1 asker şehit
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yol araması yapan askerlere silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı esnasında 1 asker şehit oldu. İki asker ise hafif şekilde yaralandı.

RADİKAL - Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yol araması yapan askerlere silahlı saldırı düzenlendiği ve saldırı esnasında 1 askerin şehit olduğu duyuruldu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgi notunda, olayın ardından PKK 'ya ait doçka mevzilerinin F-16 uçakları tarafından vurulduğu belirtildi.

Genelkurmay'ın açıklaması şöyle:

"Şemdinli–Tekeli yolunda yol araması yapan unsurlarımızı himaye etmek maksadıyla operasyon icra eden birliklerimize, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur.

Birliklerimiz derhal saldırıya karşılık vermiş, ancak çıkan çatışmada Kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuş, Kahraman iki silah arkadaşımız ise hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralılar, derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmişlerdir.

Bölgeye iki adet F-16 uçağı sevk edilmiş olup, Bölücü Terör Örgütüne ait Doçka mevziileri imha edilmiştir. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler ile operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

BABA OĞULU KAÇIRDILAR

Bu arada Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik beldesinde de AKP üyesi Nurettin Toktamış'ın evini basan PKK'lılar, Nurettin Toktamış ile oğlu Cevat Toktamış'ı da yanlarına alarak kaçtı.

Toktamış'ın yakınları, olayın ardından Büyükçiftlik Jandarma Komutanlığına giderek durumu bildirdi.

Kaçırılan baba ve oğlunun bulunması için çalışma başlatıldı.