Hakkari'de askeri hareketlilik

Hakkari'de askeri hareketlilik
Hakkari'de askeri hareketlilik
Hakkari'de içinde sivil minibüslerinin de bulunduğu 40 araçlık konvoy, özel güvenlik önlemleri altında sınıra doğru gitti.

HAKKARİ - Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi'ne aralarında sivil minibüslerin de bulunduğu 40 araçlık mayına dayanıklı Kirpi sevkiyatı yapıldı.

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan çıkan askeri konvoyun geçtiği güzergahta polis ve asker geniş güvenlik önlemi aldı.

Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'ndan sabah saatlerinde çıkan mayına dayanıklı Kirpi tipi zırhlı araçlar, sivil araçlarla birlikte Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi'ne gitti.

Sivil minibüslerde askerlerin bulunduğu dikkat çekerken, konvoyun sınırda konuşlu Işıklı ve Çayırlı bölgesindeki askeri birlikleri gittiği belirtildi. Sinyal bozucu jammerler eşliğinde şehir merkezinden geçen konvoy için polis ve asker geniş güvenlik önlemi

DHA - Behçet DALMAZ


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Asker

  ,

  Sabah

  ,

  güvenlik

  ,

  sivil

  ,

  konvoy

  http://www.radikal.com.tr/112774311277433

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Barış, Barı,Bar,Ba,B - - nesimk

  Şimdi tam zamanı belki diyenler var fırsat bu fırsat istifade edelim diyenlar var. birileri kan görmekten çok menun olacak gibi görünüyor. ama bunlara asla fırsat vermeyelim. Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin Barışa Huzura Kardeliğe ihtiyacı var. Başlıktaki yazı benim ümidim hala tamdır. O yüzden " BARIŞ " demekten korkmayalım en azından kan göreceklere inat olsun hiçbir ümitsizliğe kapılmayalım. askerin rutin bir görevi olması dileği ile.

  Türkiye de Barış mı ? O ne Laa. ! - gewerok_

  Türkiye açılım konusunda ne kadar gerçekçi olduğunu gösterdi. Alın size açılım. Artık bütün gerçekler ortada devletin barışı istemediğini bugün herkese bir kez daha gösterdi...!

  askerimiz - soner404

  asker simdiden daralmaya basladi..Olmadi siz suriye ye gidin,orda is cok size..herturlu millet var...