Hakkari'de eylem ve operasyon: 11 gözaltı

Hakkari'de eylem ve operasyon: 11 gözaltı
Hakkari'de eylem ve operasyon: 11 gözaltı
Hakkari Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından bu sabaha karşı bazı mahallelere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı.

HAKKARİ - Hakkari'de yüzleri kar maskeli bir grup gösterici, Mardin'in Bagok Dağı'ndaki PKK mezarlığının tahrip edilmesini protesto etmek amacıyla dün gece yollara barikat kurup eylem yaptı.

Polis, kendisine taş ve havai fişekle saldıran göstericileri göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak dağıttı. Pehlivan Mahallesi'nde bir araya gelen yüzleri kar maskeli göstericiler, Mardin'in Bagok Dağı'ndaki PKK mezarlığının tahrip edilmesini protesto için yolu barikat kurup trafiğe kapattı. Polis göstericileri göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak dağıttı. Buradan da çevreyoluna inmek isteyen göstericilere, polis müdahale ederek izin vermedi.

Bu eylemin ardından Dağgöl, Yeni ve Biçer Mahallesi’nde sabah saat 03.00 sıralarında operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı. 3 saat süren operasyon sonucu gözaltına alınan 11 kişi, Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan sağlık kontrollerinin ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Operasyonla ve gözaltı nedeniyle ilgili Hakkari Valiliğinin daha sonra açıklama yapacağı belirtildi. (Behçet DALMAZ/DHA)