Hakkari'de gergin gece

Hakkari'de gergin gece
Hakkari'de gergin gece
Hakkari'de, Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki olayları protesto eden bir grupla polis arasında çatışma çıktı. Göstericiler bir dernek binasını ateşe verdi.

HAKKARİ - Diyarbakır 'ın Lice ilçesindeki olayları protesto eden bir grup, Hakkari'de gösteri yaptı. Akşam saatlerinde Çevre Yolu'nda toplanan yüzleri maskeli bir grup, yola barikat kurarak ateş yaktı.

Yaklaşık 100 kişilik grup olay yerine gelen polisle de çatıştı. Polis, molotofkokteyli, taş ve havaifişeklerle saldıran gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Ara sokaklara kaçan göstericiler, Pehlivan Mahallesi'nde yeniden bir araya gelerek, bir derneğe ait 3 katlı binayı ateşe verdi. Kısa sürede tüm binayı saran alevler, çevrede bulunan bazı binalara da sıçradı.

Yangının büyümesi ve çevredeki binaların çatılarına sıçraması ile büyük panik yaşayan mahalle halkı, evlerinden dışarı çıktı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ile TOMA'ların müdahalede bulunduğu yangın, ekiplerin uzun süren uğraşı sonucu kontrol altına alındı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114002011400202

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerilla(?) - fonksiyonel

  Madımak'ı yakanların gerilla(?) versiyonu!

  LANET OLSUN ŞİDDET - pispor

  önce devlet şiddeti Lice de silahsız insanların karakol yapımına yaptıkları protestoların sonucu devletin şiddetle halka saldırması sonucu ölen gencecik bir insan ve yaralı (iki ağır)insanlar sonucu devletin kendi şiddetine sahip çıkılmadığı görülürken vatandaşın Lice deki devlet şiddetine karşı sanki kan davası gibi şiddete baş vurması asla kabul edilemez. Devlet şiddet ve terör estirdiği süre bu olaylar olacaktır Lice de halka ateş emrini veren devlet görevlileri suçludur devlet şiddetten vazgeçmediği takdirde vatandaşlarında devlete şiddet ile cevap verecekleri açık burada canı yanan vatandaşlar olacaktır