Hakkari'de hurdalıkta patlama: 2'si çocuk, 4 yaralı

Hakkari'de hurdalıkta patlama: 2'si çocuk, 4 yaralı
Hakkari'de hurdalıkta patlama: 2'si çocuk, 4 yaralı

[Temsili fotoğraf]

Hakkari'de hurdalık olarak kullanılan bir alanda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralandı. Yaralılar arasında 10 ve 11 yaşındaki iki çocuk da bulunuyor.

HAKKARİ Hakkari'nin Depin mevkiinde hurdalık olarak kullanılan alanda patlama meydana geldi. Patlamada 10 ile 11 yaşındaki 2 kardeş, babaları ve yanlarında bulunan 1 kişi yaralandı. Yaralılar Hakkari Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Patlama, saat 11.30 sıralarında, Hakkari kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Depin polis kontrol noktası yakınındaki hurdalık alanda meydana geldi. Hurda yüklü aracın yükünü boşaltılmasından sonra, 42 yaşındaki baba Mevlüt, çocukları 10 yaşındaki Yiğit ve 11 yaşındaki Velican Özdamar ile yanlarında bulunan 56 yaşındaki Gıyadin Yılmaz, hurdalıklar arasında çalışmaya başladı. Bu sırada bir anda patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada kardeşler Yiğit, Velican, babaları Mevlüt Özdamar ile yanlarında bulunan Gıyadin Yılmaz yaralandı.

Yaralılar çevrede bulunanlar tarafından Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, patlama ile ilgili soruşturma başlatıldı.

(Behçet DALMAZ / DHA)

 


  ETİKETLER:

  HAKKARİ

  ,

  patlama

  ,

  Soruşturma

  ,

  kent