Hakkari'de kepenkler kapalı

Hakkari'de kepenkler kapalı
Hakkari'de kepenkler kapalı
Hakkari ve ilçelerinde, Abdullah Öcalan'ın 9 Ekim 1998'de Suriye'den çıkarılışının 15 yıl dönümü nedeniyle kepenkler açılmadı. Nöbetçi fırın ve eczaneler dışında tüm iş yerlerinin kapalı olduğu kentte polis geniş önlem aldı.

HAKKARİ - Kendilerine 'Hakkari Halk İnsiyatifi' adını veren bir grubun dün yaptığı çağrılar ve dağıttığı bildirilerin ardından Hakkari kent merkezi ile Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca'da bugün kepenkler açılmadı. Öcalan'ın Suriye 'den çıkarılışının protesto edildiği Hakkari ve ilçelerinde sadece nöbetçi fırın ve eczanelerin açık olduğu görüldü.

BDP Hakkari il binasına ise üzerinde, 'Güneşimizi karartmazsınız' yazılı siyah bir bez asıldı. Kepenklerin kapalı olması nedeniyle Hakkari ve ilçelerinde polis de geniş önlem aldı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115478911547891

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  15 yıllık süreç - nesimk

  savaşta da barışta da seninleyiz ÖCALAN boşuna söylenmiyor. Halk önderine bağlı ve sahip çıkıyor. Heryerde bu eylemler var sadece Hakkari ile sınırlı değil. yani Kürtler heryede bugün alanlarda Tabi DEMOKRATİK ve hiçbir Çatışma olmadan İnşaalah.