Hakkari'de polise saldırı 3 can aldı

Hakkari kent merkezinde bir polisin kullandığı sivil araca ateş açıldı. Polis memuru ve yanında bulunan iki kardeşi öldü

 

HAKKARİ - Bir polisin kullandığı sivil araç uzun namlulu silahla tarandı; Hakkari'deki olayda polis memuru şehit oldu, araçtaki iki kardeşi yaşamını yitirdi.

Olay,  öğlen saatlerinde Hakkari kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Depin Mevkii Helil Vadisi’nde meydana geldi. Almanya’dan gelen 2 kardeşi ve eşi ile birlikte Depin’deki alabalık tesislerine balık almaya giden Hakkari Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli polis memuru evli 2 çocuk babası Engin Açıkgöz, bu sırada silahlı 3 kişinin saldırısına uğradı. Uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu otomobili kullanan polis memuru Açıkgöz olay yerinde şehit olurken, adları öğrenilemeyen 2 kardeşi de ağır yaralandı. Saldırıda polis memurunun eşi ise yara almadan kurtuldu.

HAVADAN BÖLGEDE OPERASYON

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan polis memurunun kardeşleri ise yolda hayatlarını kaybetti. Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığını söyledi.

Depin mevkiindeki operasyonlara çok sayıda özel hareket polisi ve özel eğitimli komandoların katılıyor. Operasyona, kobra helikopterleri de havadan destek veriyor. Kent merkezine oldukça yakın olan operasyon bölgesinde, kobra helikopterleri saldırganların kaçabileceği dağlık arazileri, ateş altına aldı. Operasyonun bu sıcak görüntüleri de kameralara yansıdı. (dha)

.