Hakkari'de silahlı saldırı: 1 polis öldü, 1 öğretmen yaralı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde kadın öğretmen arkadaşı ile birlikte gezen polis memuru, silahlı saldırıya uğradı. Polis memuru öldü, öğretmen yaralandı. 3 şüpheli gözaltına alındıHamit Erkut- Erkan ÇOBANOĞLU/ YÜKSEKOVA


Olay, saat 01.15'de Cengiz Topel Caddesi'ndeki kavşakta meydana geldi. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Metin Batak ile Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'nda görevli öğretmen Ülkü Kaplan, ilçe merkezinde oturdukları kafeteryadan çıktıktan sonra, birlikte yürürken kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin tabancalı saldırısına uğradı. Silahlı saldırganlar olaydan sonra kaçtı.
Yaralanan polis memuru Batak ile öğretmen Kaplan, çevredekilerin yardımı ile Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan polis memuru Metin Batak, helikopterle Van'a kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.
Saldırının ardından soruşturma sürerken, polis memuru ile öğretmenin bir süre oturduğu kafeteryaya baskın yapan polis 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.(dha)