Hakkari'de yıldırım faciası: 3 asker şehit oldu

Hakkari'de yıldırım faciası: 3 asker şehit oldu
Hakkari'de yıldırım faciası: 3 asker şehit oldu
Dağlıca'da operasyona bulunan Jandarma Özel Harekatı Timi'ne (JÖH) yıldırım isabet etmesi sonucu 3 asker şehit oldu, 12 asker yaralandı.

RADİKAL - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde operasyona bulunan Jandarma Özel Harekatı Timi'ne (JÖH) yıldırım isabet etmesi sonucu 3  asker şehit oldu, 12 asker yaralandı. Yaralanan askerlerin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle denildi: '22 Ekim 2015 tarihinde saat 15.30'da Hakkâri Yüksekova bölgesinde operasyon icra eden unsurlarımızın üzerine yıldırım düşmesi sonucu kahraman 3 silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kahraman 12 silah arkadaşımız ise hastanede ayakta tedavileri yapılarak müşahade altında tutulmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; olay nedeniyle ayakta tedavi gören kahraman silah arkadaşlarımıza şifalar temenni ediyoruz.'

DHA