Hakkari'den Suriyeli Kürtlere 40 ton yardım

Hakkari'den Suriyeli Kürtlere 40 ton yardım
Hakkari'den Suriyeli Kürtlere 40 ton yardım
Hakkari'de sivil toplum kuruluşlarının başlattığı yardım kampanyasında Suriye'deki Kürtler için 40 ton yardım toplandı.

HAKKARİ - Hakkari'de 42 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisinin içinde yer aldığı 'Emek ve Demokrasi Platformu', Belediye Başkanlığı, BDP il Örgütü ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Delegeleri tarafından Suriye'deki Kürtler için başlatılan yardım kampanyasında toplanan 40 ton gıda yardımı, kamyonlarla Şanlıurfa'nın Suruç Belediyesine gönderildi.

20 gün önce başlayan kampanya kapsamında toplanan 40 ton un ve gıda maddesi Hakkari Belediye Başkanlığı'nda bir araya getirildi.

Hakkari Belediye Başkan Vekili Hamdi Taşkın, BDP PM üyesi M. Sıddık Akış, Belediye Meclis üyeleri , BDP Hakkari il Başkanı Rahmi Kurt, DTK Delegesi Mikail Atan, BDP Kadın inisiyatifi üyeleri, toplanan yardım paketlerin bir bölümünü kamyona yükledi.

Yardım Komisyonu Başkanı Hifzullah Kansu, 40 ton un ve gıda maddesinin taplandığını açıklarken şöyle dedi:

"Toplanan yardımları bugün itibariyle kamyonlara yüklenip Rojava'daki (Suriye'deki Kürt bölgesi) kardeşlerimize gönderiyoruz. İç savaş nedeniyle oradaki kardeşlerimiz zor günler geçiriyor. Bu kampanyamıza destek veren tüm Hakkari halkına teşekkür ediyoruz. Bu yardımlar Suruç Belediyesi'ne götürülecek. Oradan Rojavada'ki kardeşlerimize ulaştırılacaktır. İlçelerimizde de 3 kamyon dolusu gıda maddesi toplandı. O yardımlar da yola çıktı."

DHA - Behçet DALMAZ