Hakkâri Belediyesi'ne haciz, hizmete paydos

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), 8 trilyon lira prim alacağının ödenmemesi üzerine Hakkâri Belediyesi'nin tüm banka hesaplarına haciz koydurdu.

HAKKÂRİ - Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), 8 trilyon lira prim alacağının ödenmemesi üzerine Hakkâri Belediyesi'nin tüm banka hesaplarına haciz koydurdu. SSK, personel, emekli sandığı ve piyasaya toplam 22 trilyon lira borcu bulunan belediyede, hizmetler durma noktasına geldi. Başkan Yardımcısı Bişar Mavigöz, hacizin kaldırılmaması durumunda belediyenin kapısına kilit vuracaklarını açıkladı.
Kış şartlarında zor durumda kaldıklarını ve SSK'nın aldırdığı hacize anlam veremediğini belirten Mavigöz, şunları söyledi:
"Cumhurbaşkanı, Başbakan ve vekillere sesleniyorum. Bir halkı bu şekilde cezalandırmanın anlamı yok. Aylık gelirimiz 300 milyar, bizden ayda 400 milyar lira ödememiz isteniyor.
Bu tür uygulamanın sadece Hakkâri Belediyesi'ne yapılmasını takdire bırakıyorum. Haciz kaldırılmazsa, çalışanlarımız evlerine ekmek götüremeyecek. Eğer haciz kaldırılmazsa dünya basınını buraya çağıracağız. Böyle devam ederse bir haftaya kadar tüm belediye hizmetleri durur. Biz de belediyenin kapısına kilit vururuz."