Hakkâri yine doktorsuz

Sağlık Bakanlığı tarafından 45 gün önce geçici olarak Hakkâri Devlet Hastanesi'nde görevlendirilen üç doktor, görev süreleri dolunca kentten ayrıldı.

HAKKÂRİ - Sağlık Bakanlığı tarafından 45 gün önce geçici olarak Hakkâri Devlet Hastanesi'nde görevlendirilen üç doktor, görev süreleri dolunca kentten ayrıldı. Diyaliz ve kadın doğum üniteleri doktorsuz kalırken, genel cerrahi bölümünde halen iki doktor görev yapıyor.
Diyaliz uzmanı Dr. Engin Tutkun Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kadın doğum uzmanı Dr. Ünal Ersun Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi ve genel cerrahi uzmanı Dr. İbrahim İbili Ankara Numune Hastanesi'ndeki görevlerine geri döndü.
Vatandaşlar, doktorların dönmesine tepki gösterdi. 13 hastanın tedavi olduğu diyaliz ünitesindeki hastalar doktorun gitmesiyle tedirgin olduklarını, Sağlık Bakanlığı'nın hastaneye kalıcı doktorlar göndermesi gerektiğini söyledi. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise bakanlığın Ramazan Bayramı'ndan sonra Hakkâri'ye yeniden doktor göndereceğini belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7619157619150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.