Hakkâri'de bombalı saldırı

PKK'nın Hakkâri'de gerçekleştirdiği iki bombalı saldırıda, iki astsubay şehit oldu, beş kişi yaralandı. Kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nin Kayacan Sokağı'ndaki otoparkta dün saat 12.30'da büyük bir patlama meydana geldi.

HAKKâRİ - PKK'nın Hakkâri'de gerçekleştirdiği iki bombalı saldırıda, iki astsubay şehit oldu, beş kişi yaralandı. Kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nin Kayacan Sokağı'ndaki otoparkta dün saat 12.30'da büyük bir patlama meydana geldi. Bu sırada otomobile binmekte olan Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı'nda görevli astsubaylar Şevket Kaygusuz ve Burhan Baykal ağır yaralandı. Kaygusuz ve Baykal ambulansla hastaneye kaldırılırken, yolda hayatlarını kaybetti. Patlama sırasında otoparkta bulunan ve çeşitli yerlerinden yaralanan üç kişi ise Hakkâri Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yetkililer, teröristlerin bombayı astsubayların otomobiline yerleştirdiğini ve uzaktan kumandayla patlattığını belirtti.
Yüksekova İlçesi Emniyet Müdürlüğü lokali ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün lojmanlarının önüne konulan bomba nedeniyle önceki gece bir polis memuruyla bir kadın hafif yaralandı.


    http://www.radikal.com.tr/7534077534070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.