Hakkâri'de eğitim şûrası düzenlendi

ÖSS ve LGS'de sınavlarında iller bazında Türkiye sonuncusu olan Hakkari'de sorunun aşılması amacıyla 'Eğitim Şurası' düzenlendi.
Şuraya Vali Erdoğan Gürbüz, Belediye Başkanvekili Beşar Mavigöz, Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız, Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve öğrencilerle yaklaşık 700 kişi katıldı.

HAKKARİ - ÖSS ve LGS'de sınavlarında iller bazında Türkiye sonuncusu olan Hakkari'de sorunun aşılması amacıyla 'Eğitim Şurası' düzenlendi.
Şuraya Vali Erdoğan Gürbüz, Belediye Başkanvekili Beşar Mavigöz, Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız, Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve öğrencilerle yaklaşık 700 kişi katıldı. Eğitim sorunlarının tartışıldığı şurada, başarısızlığa neden olan maddeler tek tek sıralandı. Hakkari'ye gönderilen öğretmenlerin stajyer olduğu, branş öğretmenlerin atanmadığı, yeterince Yatılı Bölge İlköğretim
Okulu bulunmadığı, ÖSS ve LGS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yeterli kaynak bulamadığı belirtildi.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın diğer illere tanıdığı olanakları Hakkari'ye de tanıması dile getirilirken, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs sağlanması istendi.