Hakkâri'de karakol protestosuna müdahale

Hakkâri'de karakol protestosuna müdahale
Hakkâri'de karakol protestosuna müdahale
Hakkâri'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi'nde bulunan Rahmo Tepe'deki karakol inşaatını protesto eden gruba jandarma ve polis müdahale etti.

HAKKARİ – Hakkâri’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi'nde bulunan Rahmo Tepe'deki karakol inşaatını protesto eden gruba jandarma ve polis müdahale etti. Yüksekova'da Avaşin Kültür merkezi önünde toplanan aralarında Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora'nın da bulunduğu yaklaşık 500 kişi araçlarla 35 kilometre uzaklıktaki Dağlıca Bölgesi'nde bulunan ve karakol inşaatının sürdüğü Rahmo Tepe'ye gitti.

Burada karakol inşaatına yürümek isteyen gruba askerler barikat kurarak izin vermedi. Bunun üzerine eylemciler asker ve polislere taş ve havai fişekle saldırdı. Polis ve jandarma kendilerine taş ve havai fişekle saldıran eylemcilere gaz bombalarıyla müdahale etti. Askerlerin müdahalesi sonra eylemciler, karakol inşaatından 500 metre uzaklıkta basın açıklaması yaparak dağıldı.DHA


  http://www.radikal.com.tr/114847411484745

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kalekolların yapılmasına karşı çıkan arkadaşlar - leventulu

  herhalde pkk nın uyduruk barakalarda nöbet tutan askerlere saldırıp dereyatağında ergenekon un pkk ya teslim ettiği mehmetçikleri 25-30 şehit edip göndermesini pek istiyorlar - pkk lılar tabiki yüksek güvenlikli karakol istemez - mhp liler bolca şehit ister chp lilerde darbeye zemin olsun diye gene şehit ister - ama vay efendim karakol yapmak barış sürecini sabote eder demek artık bu millete innandırılamaz bir gerekçe - ya oraya asker gönderme ya da gönderdiğn askeri dere yatağında korumasız bırakma - pkk yı yıllarca ayakta tutan güvenliksi karakollar

  samimiyet - ikibiriaçık

  barış konuşulurken karakollar inşa edilmez! Bu, hükümetin sürece ne kadar samimiyetsiz yaklaştiğinin apaçık göstergesidir. bu tutum kürtlerde güvensizlik ve ne yazıkki umutların gitgide tükenmesine neden olacaktır. Eğer bu savaş bitsin çocuklarımızın ölüm haberleri gelmesin isteniyorsa bunun yolu toplumun tüm bileşenlerini kapsayan tam demokratik bir anayasadan geçer karakol inşaatlarından değil!

  Kürtlerle barismak - Ari Zerdüst

  Kara-kale-kelekollarla o topraklarda binyilardir yasayan bir toplumu söküp atamasiniz.Bunu anlayin artik!Askeri isgalerle sorunlar cözülseydi bugün devasa sorunlar yasanmamis olacakti.Ortadogu kan gölüne dönüsmezdi.Kürtler askeri isgalerle yasamanin acisini yüzyildir yasadilar.Bundan böyle tek bir saniye bile yasamak istemezler.O topraklara asker,silah,beton,tank yakismaz.O topraklar kendi dogal haliyle güzeldir.Cirkinlestirmeyin,kirletmeyin! Istesenizde halk buna izin vermez.

  Baris'a karsi isgal - Ari Zerdüst

  Barisin önü isgale son vermekle acilir.Kara-kalekollar acarak Kürtlerle el sikisamasiniz.Barisi saglamak büyük samimiyet,yürek ve irade gerekli.Bu özeliklere sahip degilseniz türkiye halkini neden kandirmak istediniz? Kürtleri kandirmanin mümkün olmadigini biliyorsunuz.Yüzyildir Türkiye halklarini yalan siyasetiyle yönetiniz.Gelnien asmada bunun artik mümkün olmadigini GEZI direnisinde gördünüz.Kürdistan da askeri isgali Türkiye da GEZI operasyonlarini yaparak nereye varmak istiyorsunuz? Bu kutsal ttopraklarda yeseren insanlik buna izin verecegini mi saniyorsunuz? Akili olun! Imana gelin! Aklin yolu halkin cikarlarina dogru yaklasmaktan gecer. Bunu anlamaniz icin daha ne kadar gencin kani akmali!

  Dağları gazlamak - mhalim

  Hep aynı gerekçe. İstanbul,Ankara,İzmir ve diğer kentlerde Trafik ve normal yaşamın sürmesine engel olan göstericiler, yapılan uyarılara uymayarak, polislere molotof ve taş atması sonrası,polis gaz ve cop kullanmak zorunda kaldı. Dağlarda kimin yaşam akışı engelleniyor? Ağaçlar ve kayalar gazlanmaya başladı?