Hakkâri'de 'kelle' isteniyor

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) son üç yıldır sonuncu olan ve başarısızlığı yenmek amacıyla, 'Kitap sizden başarı bizden' kampanyası başlatılan Hakkâri'nin kaderi bu yıl da değişmedi.
Haber: BEHÇET DALMAZ / Arşivi

HAKKÂRİ - Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) son üç yıldır sonuncu olan ve başarısızlığı yenmek amacıyla, 'Kitap sizden başarı bizden' kampanyası başlatılan Hakkâri'nin kaderi bu yıl da değişmedi. Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda da (OKS) son sıralarda yer alan Hakkâri'de kız çocuklarının okullaşmasına destek vermek için dün yapılan toplantıda sert tartışmalar yaşandı. Öğrenci Velileri Derneği Başkanı Cumali Özkan, Hakkâri Milli Eğitim Müdürü Hekim Turgut'u istifaya davet etti.
'Kentte bile öğretmen açığı var'
Turgut'un geçen yıl ilk kez yapılan eğitim şûrasında, "ÖSS'de bir daha sonuncu olursak istifa ederim" dediğini hatırlatan Cumali Özkan, "Eğitim şûrası balon gibi şişirildi, toplantıda alınan kararların hiçbirisi uygulanmadı" dedi.
Kent merkezinde bile hâlâ öğretmen ve derslik açığı bulunduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Turgut ise, "Eğitim, vekil öğretmenlere emanet. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Eğer eğitim alanındaki sorunlar çözülecekse ve Hakkâri ÖSS'de son sıradan kurtulacaksa ben görevimden istifa etmeye hazırım. Ama bu, bir çözüm yolu değildir" diye konuştu.
Hakkâri'de ÖSS ve OKS sonucunda başarısızlığın önüne geçilmesi için geçen yılın eylül ayında Vali Erdoğan Gürbüz, 'Kitap sizden başarı bizden' adıyla bir kampanya başlatmış ve Hakkâri'ye Türkiye'nin dört yanından toplam 7 bin kitap gönderilmişti. Hakkâri Kültür Müdürlüğü de sınavlara hazırlık için bir kütüphane oluşturmuş, özel dershaneler ise fiyatlarında indirim yapmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7526497526490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.