Hakkâri'de patlama: Üç yaralı

AKP Hakkâri Milletvekili Fehmi Öztunç'un korucubaşı olan kardeşi Hasan Öztunç'un evinin yakınında bir otomobilde dün sabah meydana gelen patlamada üç kişi yaralandı.

HAKKÂRİ - AKP Hakkâri Milletvekili Fehmi Öztunç'un korucubaşı olan kardeşi Hasan Öztunç'un evinin yakınında bir otomobilde dün sabah meydana gelen patlamada üç kişi yaralandı.
Kent merkezindeki Kıran Mahallesi'nde AKP'li Fehmi Öztunç'un kardeşi ve Jirki Aşireti'nin önde gelenlerinden Hasan Öztunç'un evine yaklaşık 50 metre, Hakkâri Valiliği'ne ise 300 metre uzaklıkta, Sümbül Caddesi'nden geçen bir otomobilin bagajında dün saat 07.30 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Hacı Demir'e ait olduğu belirlenen 34 TU 9296 plakalı Toyota marka otomobilin benzin deposu patlamayla birlikte alev aldı. Çıkan yangını çevreden yetişenler söndürdü. Otomobili kullanan Hacı Demir ile yoldan geçen Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde memur olan Ramazan Gezer ile Sağlık Müdürlüğü'nde memur olarak çalışan Taner Akarsu ise yaralandı. İlk incelemede patlamanın nedeni belirlenemedi. Araçtan alınan parçalar kesin sonuç için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarı'na gönderildi.


    http://www.radikal.com.tr/7520937520930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.