Hakkâri'den Pakistan'a

Pakistanlı depremzede çocuklara, Hakkârili akranları yardım topluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı yardım kampanyası kapsamında Hakkâri Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrenci ve...

HAKKÂRİ - Pakistanlı depremzede çocuklara, Hakkârili akranları yardım topluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı yardım kampanyası kapsamında Hakkâri Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri, Pakistanlı depremzedeler için 750 YTL ve 2 ton gıda yardımı topladı. Bazı öğrenciler oyuncak ve giysi yardımında bulunurken durumu iyi oymayan çocuklar da evlerinden getirdikleri patates ve cevizlerle yardıma katıldı. Öğrenciler yardım paketlerinin üzerine, "Bizler bu acıyı yaşadık. Pakistanlı kardeşlerimiz de aynı acıyı yaşadı. Acımız birdir. Onlardan yardımlarımızı esirgemeyelim" diye yazdı. Toplanan yardım, paketlendikten sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, onlar aracılığıyla Kızılay'a iletilecek ve önümüzdeki hafta içinde deprem bölgesine gidecek.
Pakistan'da ekim ayında meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremde 70 bini aşkın kişi öldü. Bölgedeki yardım kuruluşları, depremin ardından gelen Himalaya soğukları ve açlığın bu acı faturayı katlayabileceği uyarısında bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7665507665500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.